Czytasz: 49-latka zginęła pod kołami samochodu

49-latka zginęła pod kołami samochodu

22-latek potrącił na pasach kobietę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 22-letni kierowca potrącił  na pasach 49-letnią kobietę. Samochód, którym jechał, zatrzymał się dopiero po 200 metrach. Niestety, kobiety nie udało się uratować, zginęła na miejscu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 23:00, na drodze krajowej nr 78, w rejonie prawidłowo oznakowanego i oświetlonego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Okólną w Zawierciu.

Przez kilka godzin droga była zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, ratownicy medyczni oraz straż pożarna. Mundurowi pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca wypadku. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają teraz śledczy.

– Pamiętajmy o noszeniu odblasków, zwłaszcza w okresie zimowym. Dobra widoczność zwiększa szanse na właściwą reakcję kierującego! Do kierowców apelują natomiast o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu! – apelują mundurowi.