Silesion.PL

serwis informacyjny

34. Wigilia dla Osób Bezdomnych i Najuboższych zorganizowana przez GTC w Katowicach

Zakończyła się 34. Wigilia dla osób bezdomnych i wykluczonych społecznie, organizowana w Centrum Socjalnym Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 19.

Na wieczerzy wigilijnej obecnych było około 250 osób bezdomnych, żyjących w skrajnej biedzie, wykluczonych społecznie, samotnych, bez wsparcia rodziny i przyjaciół, które spożyły posiłek w świątecznej atmosferze.

Podczas uroczystości uczestnicy zmówili modlitwę i podzielili się opłatkiem.

Na stołach znalazły się potrawy takie jak: ryba smażona, bigos, ziemniaki, barszcz czerwony z pierogiem, kapusta z grzybami, porcja wędlin, pieczywo, makówki, ciasta, pierniki oraz owoce.

Uroczysty obiad przygotowywany był przez kilkunastoosobowy zespół wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne, jako jedyna organizacja w województwie wydaje również świąteczne posiłki w pierwszy oraz drugi dzień Świąt – w poniedziałek i wtorek o godzinie 15.00.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024