Silesion.PL

serwis informacyjny

30 mieszkań bez wkładu własnego i z pakietem bonusów w Siewierzu. Ile można zaoszczędzić?

Sie SJ 2

Sie SJ 2

Grupa Murapol w ramach nowej akcji promocyjnej „130 mieszkań bez wkładu własnego i z pakietem bonusów w 5 miastach” stawia do dyspozycji klientów kolejną pulę lokali Siewierzu. Najnowsza kampania jest odpowiedzią dewelopera na rządowy program „Mieszkanie bez wkładu własnego”, który rusza już 27 maja tego roku. W ramach promocji Murapol dodaje do wyselekcjonowanej puli mieszkań pakiety bonusów, których wartość sięga 31 tys. zł.

Projekt „Mieszkanie bez wkładu własnego” to rozwiązanie zaproponowane przez polski rząd w ramach Nowego Ładu, mające pomóc osobom, które chcą kupić mieszkanie lub dom na kredyt hipoteczny i zarabiają wystarczająco, aby spłacać comiesięczne raty kredytowe, ale nie posiadają wymaganego przez banki wkładu własnego – warunku koniecznego do otrzymania kredytu. Program zakłada objęcie gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego części kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup mieszkania. Część ta musi stanowić nie mniej niż 10% i nie więcej niż 20% wydatków (wartości nieruchomości), na które jest zaciągany kredyt. Gwarancja BGK zastępuje wymóg wniesienia wkładu własnego, a wysokość objętej gwarancją części gwarantowanego kredytu mieszkaniowego nie może być wyższa niż 100 000 zł. Co ważne, z programu będą mogli skorzystać ci, którzy kupią mieszkanie spełniające m.in. kryterium ceny 1m2 lokalu mieszkalnego wyliczonej w oparciu o wskaźniki wskazane w ustawie.

Pula mieszkań objętych akcją wytypowana została przez dewelopera jako lokale potencjalnie kwalifikujące się do otrzymania dofinansowania wkładu własnego wg. Ustawy z dnia 1 października 2021 r. o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym (Dz. U. 2021, poz. 2133) z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia promocji cenników Dewelopera i obwieszczeń o wskaźniku przeliczeniowym kosztu odtworzenia 1mpowierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Deweloper nie gwarantuje finalnego objęcia ww. ustawą, co zależne jest od zastrzeżeń i decyzji banku kredytującego.

Murapol Siewierz Jeziorna. W Siewierzu Jeziornej powstaje tworzone od podstaw zrównoważone miasteczko. W ramach projektu deweloper realizuje inwestycję, w której do dyspozycji klientów oddał 9 budynków z 317 mieszkaniami. Kolejne są w fazie budowy. Projekt Miasteczka Siewierz Jeziorna został przemyślany z dbałością o każdy szczegół, jest odpowiedzią na potrzebę sąsiedzkich interakcji i przyjaznych mieszkańcom projektów architektoniczno-urbanistycznych. Deweloper stawia do dyspozycji klientów lokale wraz z pakietami bonusów, w których skład wchodzą m.in. rabat w cenie, smart home wersji premium oraz ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu lub pobytu w szpitalu.

Grupa Murapol od lat buduje swoją ofertę w oparciu o mieszkania w segmencie popularnym i popularnym premium. Naszymi klientami są osoby, do których właśnie kierowany jest taki program celowy jak „Mieszkanie bez wkładu własnego”, a więc kupujący mieszkania na własne potrzeby, młodzi ludzie rozpoczynający swoje życie i zakładający rodziny, szukający mieszkań, na które ich po prostu stać. Analizując naszą obecnie aktywną ofertę sprzedaży, w której mamy około 3000 mieszkań, pula mieszkań kwalifikujących się do skorzystania z tego programu to aktualnie ponad 400 lokali.Mamy też nadzieję na szybki proces po stronie administracji rządowej i podwyższenie wskaźnika odtworzeniowego lokalu na rynku pierwotnym do 1,4, co zwiększy dostępność mieszkań w programie – w GK Murapol do ponad 1 tys. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Warto dodać, że w standardzie każdego lokalu deweloper oferuje pakiet antysmogowy – rozwiązanie dające poczucie komfortu mieszkańcom inwestycji niezależnie od pory roku i jakości powietrza na zewnątrz. Z kolei dzięki technologii HMS, która pozwala na korzystanie z rozwiązań smart home umożliwiającego zdalne sterowanie mediami w mieszkaniu, można obniżyć zużycie wody nawet o 30% w skali roku. Każdy lokal oferowany przez dewelopera posiada także dodatkową przestrzeń w postaci balkonu lub tarasu z ogródkiem.

Aby otrzymać listę lokali w promocji potencjalnie kwalifikujących się do rządowego programu wraz z informacją o wartościach bonusów od Grupy Murapol, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej dewelopera dedykowanej najnowszej kampanii.

Z kolei 28 maja, w biurach sprzedaży Grupy Murapol organizowany jest Dzień Otwarty. To dobry moment, by porozmawiać z doradcami o nieruchomościach i sfinalizować zakup swojego wymarzonego mieszkania. W Dniu Otwartym, w wybranych biurach sprzedaży, pojawi się także Ambasador Grupy Murapol – Andrzej Bargiel. Fani słynnego skialpinisty i biegacza wysokogórskiego będą mogli się z nim spotkać w:

  • Bydgoszczy, ul. Akademicka 13D – godz. 9:30-11:00
  • Toruniu, ul. H. Strobanda 16 – godz. 12:00-13:30
  • Gdańsku, ul. Niepołomicka 70 – godz. 15:30-17:00
Murapol Siewierz Jeziorna.
Murapol Siewierz Jeziorna.

____________________

Grupa Murapol to jeden z najbardziej doświadczonych i największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce pod względem liczby sprzedanych mieszkań oraz mieszkań przekazanych klientom. Od początku swojej działalności w 2001 r. Grupa Murapol zrealizowała 71 wieloetapowych inwestycji nieruchomościowych, w których powstało 340 budynków z 21,4 tys. lokali zamieszkałymi przez ok 64 tys. osób.

Wyróżnikiem Grupy jest najbardziej zdywersyfikowana wśród deweloperów mapa inwestycji. Na koniec marca 2022 GK Murapol była obecna w 16 miastach, zarówno na największych rynkach mieszkaniowych w Polsce, w tym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy aglomeracji śląskiej, jak również w miastach regionalnych, takich jak Bydgoszcz i Toruń.

Od I kwartału 2020 r. większościowym akcjonariuszem Murapolu jest AEREF V PL Investment S.à r.l. – spółka należąca do funduszy zarządzanych przez Ares Management Corporation, wiodącego globalnego menedżera w obszarze inwestycji alternatywnych, specjalizującego się w finansowaniu dłużnym, private equity i nieruchomościach, któremu doradza Griffin Real Estate.

W 2021 r. Grupa Murapol uruchomiła nową linię biznesową, polegającą na budowie lokali z przeznaczeniem na rzecz instytucjonalnego wynajmu, realizowaną w ramach współpracy nawiązanej ze swoim znaczącym akcjonariuszem.

Grupa Murapol posiada zintegrowany model biznesowy, zakładający koncentrację wewnątrz organizacji wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji projektów nieruchomościowych – od pozyskiwania gruntów, przez projektowanie architektoniczne i inżynieryjne, budżetowanie inwestycji, zakupy materiałów budowlanych i generalne wykonawstwo, po działania marketingowe i sprzedażowe.

Murapol, wdrażając strategię zrównoważonego rozwoju, włącza do swojej działalności inicjatywy związane z ochroną środowiska, kwestiami społecznymi oraz zagadnieniami ładu korporacyjnego (ESG). Grupa stara się optymalizować zużycie surowców, wykorzystuje nowe technologie i wdraża energooszczędne rozwiązania. Firma angażuje się także w różne formy działalności społecznej, charytatywnej czy sportowej, wspierając zarówno sport profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Murapol został wielokrotnie doceniony za swoją działalność deweloperską, otrzymując m.in. w obszarze zielonego budownictwa nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards, Housemarket Silesia Awards w kategoriach Osiedle przyjazne rodzinie oraz Osiedle mieszkaniowe. W 2021 roku Grupa zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Deweloperów Mieszkaniowych, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Spółka jest także laureatem konkursu Laur Klienta 2022, w kategorii ekologiczne strategie w biznesie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023