Czytasz: 3 tony nielegalnego tytoniu w Tarnowskich Górach

3 tony nielegalnego tytoniu w Tarnowskich Górach

Policjanci zatrzymali mieszańca powiatu gliwickiego. W Budynku gospodarczym należącym do mężczyzny zabezpieczono 3 tony nielegalnego tytoniu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Wojska, z ciężarówki wylewane są nieczystości. Zgłoszenie nie zostało potwierdzone, jednak podczas interwencji uwagę policjantów zwróciło zachowanie mężczyzny przebywającego na terenie posesji. 

Przez wysokie ogrodzenie mundurowi dostrzegli, jak kilkukrotnie przechodził z samochodu dostawczego do garażu, sprawiając wrażenie zdenerwowanego. Z informacji policjantów wynikało, że w rejonie tym mogą być przechowywane wyroby tytoniowe, dlatego, gdy tylko mężczyzna otworzył bramę posesji, podjęto interwencję. W metalowym garażu policjanci znaleźli susz oraz krajankę tytoniową o łącznej wadze prawie 3 ton.  

Wartość nielegalnego tytoniu oszacowano na kwotę ponad 1,5 miliona złotych. Zaraz po interwencji zatrzymano 35-latka. Mężczyzna trafił do aresztu. Przedstawiono mu już zarzuty.  Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym i zakazał opuszczania kraju oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 30 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej