Czytasz: 3-latek wyskoczył przez okno. Złapał go... 6-latek

3-latek wyskoczył przez okno. Złapał go... 6-latek

3-latek przez okno zobaczył bawiące się dzieci i chciał przyłączyć się do zabawy

Wczoraj około 18.00 czechowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kochanowskiego. Matka pozostawiła bez opieki swojego 3-letniego syna. Kiedy nie było jej w domu, 3-latek wspiął się na parapet mieszkania na I piętrze. Przez okno zobaczył bawiące się dzieci i chciał przyłączyć się do zabawy. Malec wyskoczył z parapetu. Wtedy 6-latek podbiegł pod okno i złapał 3-latka, który skoczył z wysokości około 3 metrów. Żadne z dzieci nie odniosło obrażeń ciała.

6-latek zaprowadził kolegę do swojej mamy i opowiedział, co się wydarzyło. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. Po krótkim pukaniu do drzwi mieszkania, z okna którego wypadło dziecko, wybudzili ze snu jego matkę i dziadka. Oboje opiekunowie byli nietrzeźwi.

Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej. Policjanci zatrzymali kobietę, a jej synek został oddany pod opiekę krewnych.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi jej do 5 lat więzienia. Jednocześnie materiały w tej sprawie zostały już skierowane do sądu rodzinnego.

Czytaj więcej