Silesion.PL

serwis informacyjny

3. kolejka PHL. Mistrz rozpoczyna od derbów Górnego Śląska

hokej GKS Katowice Jastrzebie

hokej GKS Katowice Jastrzebie

We wtorek, 13 września odbędzie się 3. kolejka PHL. Rozgrywki zainauguruje GKS Katowice, który w miniony weekend rywalizował w Hokejowej Lidze Mistrzów. GieKSa zmierzy się z JKH, który nieoczekiwanie przegrał dwa ligowe starcia. Ciekawie zapowiadają się także dwie pozostałe konfrontacje.

Katowiczanie mają już za sobą cztery bardzo twarde starcia w Champions Hockey League. Drużyna Jacka Płachta spisuje się w tych rozgrywkach bardzo dobrze, bo m.in. pokonała po emocjonującym spotkaniu ZSC Lions Zurych. We wtorek obrońcy tytułu rozegrają pierwszy mecz w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2022/23 a ich rywalem będzie JKH GKS Jastrzębie, brązowy medaliści minionych rozgrywek. Drużyna Roberta Kalabera nieoczekiwanie rozpoczęła ligę od falstartu. W piątek jastrzębianie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec, a w niedzielę z Podhalem Nowy Targ. W derbach Górnego Śląska ekipa z Jastrzębia-Zdroju będzie chciała zagrać o wiele skuteczniej niż w niedzielę. W spotkaniu z Szarotkami zawodnicy JKH oddali aż 43 strzały, a mimo to ani razu nie trafili do bramki.

W Tychach gospodarze w dobrych humorach podejmą Podhale. W niedzielę pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:1. W Tychach walczą też o dobrą frekwencję. Klub rozpoczął nową akcję „Z Klasą na Zimowym” skierowaną do uczniów klas podstawowych. Za każdą obecność na spotkaniach GKS Tychy uczeń przy wejściu na Stadion Zimowy otrzymuje pieczątkę. Po zebraniu czterech na każdego uczestnika akcji czekają pierwsze nagrody. Można także zdobyć kolejne nagrody. Do wygrania jest m.in dwudniowa wycieczka klubowym autokarem, zwiedzanie sztolni Królowa Luiza, klubowe gadżety czy wspólny trening z pięciokrotnymi Mistrzami Polski.

W trzecim spotkaniu KH Energa Toruń podejmie Marmę Ciarko STS Sanok. Naprzeciwko siebie staną bracia. „Stalowe Pierniki” prowadzi Fin Teemu Elmo, który w maju tego roku podpisał kontrakt z toruńskim klubem. Szkoleniowcem sanoczan jest jego brat Miika Elomo.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024