Silesion.PL

serwis informacyjny

3. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. Czy torunianie to wykorzystają?

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

We wtorek, 5 marca odbędą się trzecie mecze ćwierćfinałowe TAURON Hokej Ligi. Nieoczekiwanie w najlepszej sytuacji jest KH Energa Toruń. W weekend Stalowe Pierniki dwukrotnie pokonały w Jastrzębiu-Zdroju utytułowanego rywala i mają duże szanse na awans do półfinału. Hokejowi kibice są też bardzo ciekawi konfrontacji na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, bo w sobotę Zagłębie pewnie pokonało mistrzów Polski z Katowic. Arcyciekawie zapowiada się również mecz pomiędzy Comarch Cracovią a Re-Plastem Unią Oświęcim. W ostatniej parze Szarotki zamierzają zrewanżować się tyszanom za dwie wyjazdowe porażki. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Dwa pierwsze starcia ćwierćfinałowe pokazały, że hokeiści KH Energa Toruń są bardzo dobrze przygotowani do play-offów. Stalowe Pierniki dwukrotnie pokonały na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie. Znakomicie spisał się bramkarz Mateusz Studziński, który na początku pierwszego spotkania zastąpił kontuzjowanego Juliusa Pohjanoksę. W sobotnim meczu obronił wszystkie 49 strzałów! – Mieliśmy sporo szczęścia – mówił skromnie, dodając, że w Jastrzębiu-Zdroju czuł się jak u siebie ze względu na doping kibiców z Torunia. We wtorek gospodarze na pewno mogą liczyć na duże wsparcie fanów.

Podobnie będzie w Sosnowcu, gdzie klub spodziewa się kompletu widzów na spotkaniu z GKS Katowice. Przed rozpoczęciem play-offów i po pierwszym meczu wygranym pewnie przez katowiczan, wydawało się, że w konfrontacji mistrza sezonu zasadniczego z ósmą drużyną ligi nie będzie żadnych niespodzianek. Tymczasem w sobotę w Satelicie dominowali goście, którzy zwyciężyli aż 4:1. – W sezonie zasadniczym zdobyliśmy 47 punktów więcej od Zagłębia i musimy to udowadniać w każdym kolejnym meczu – zaznacza Jakub Wanacki, gracz katowickiej drużyny.

W starciu Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim jest remis 1-1. W piątek zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiły po sobie Pasy, które wygrały 5:3. Mecz numer dwa był bardzo wyrównany, a Unia wygrała w karnych. Jak będzie we wtorek? Hokeiści z Krakowa są zadowoleni ze stanu rywalizacji i swojej postawy, chociaż twierdzą, że w meczach nr 3 i 4 muszą częściej strzelać na bramkę.

W parze Podhale Nowy Targ – GKS Tychy drużyna ze Śląska prowadzi 2-0, ale pierwsze spotkanie pokazało, że Szarotki są groźnym zespołem. W piątek tyszanie wygrali po dogrywce.


Wszystkie mecze ćwierćfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Ćwierćfinały TAURON Hokej Ligi

Trzecia seria meczów – Wtorek, 5 marca

  • PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 0-2

  • Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 1-1

  • KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 2-0

  • Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 1-1

Czwarta seria meczów – Środa, 6 marca

  • PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy, godz. 18:00
  • Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:30
  • KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30
  • Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, godz. 18:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024