Czytasz: 29-letni diler z Zabrza schwytany. Policjanci otoczyli jego mieszkanie

29-letni diler z Zabrza schwytany. Policjanci otoczyli jego mieszkanie

Policjanci już od pewnego czasu obserwowali 29-latka z Zabrza.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową od pewnego czasu zajmowali się sprawą dilera mieszkającego w Zabrzu. Kryminalni czekali na odpowiedni moment, aby wkroczyć do akcji. Gdy 29-latek wyjeżdżał swoim samochodem z miejsca zamieszkania, został otoczony przez policjantów. W samochodzie mundurowi znaleźli pakunek z białym proszkiem. Jak się później okazało, była to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak relacjonuje policja, z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować ponad 1500 działek dilerskich. 29-latek miał przy sobie również gotówkę w kwocie blisko 4 tysięcy złotych.

- Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynika, że mężczyzna czerpał korzyści finansowe z udzielania narkotyków innym osobom. Było to również jego stałe źródło dochodu. - tłumaczy śląska policja.

Podejrzany usłyszał zarzuty. Już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe oraz kradzieże z włamaniem. Odbywał za to wyroki w więzieniu. Policjanci wspólnie z prokuratorem wnioskowali do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wymiar sprawiedliwości po analizie sprawy nie zastosował wobec niego tego izolacyjnego środka.