Czytasz: 27. finał WOŚP: Koncerty, pokazy i atrakcje w woj. śląskim

27. finał WOŚP: Koncerty, pokazy i atrakcje w woj. śląskim

Już w niedzielę 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra gra dla najmłodszych - celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W jakich miejscach odbędą się koncerty?

27. finał WOŚP: Katowice. [KONCERTY, ATRAKCJE]

Wydarzenie odbędzie się na katowickim rynku. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14. Na scenie wystąpią: A.Y.A., Seven on Seven, HURROCKAINE, Hengelo, Aiselis. Wieczorem pojawi się Gutek (występ planowany o 19.20) oraz Lipali (występ o 20.30). Wśród atrakcji organizatorzy wumieniają także pokaz strażaków z OSP Dąbrówka Mała, którym towarzyszyć będą psy tropiące. Na rynku pojawi się także Katowicki Klub Morsów “Arktyka” i animatorki dzieci.

Równolegle będzie się działo w Galerii Libero. Tam finał zacznie się już w sobotę 12. stycznia. Odbędą się liczne licytacje. W sobotę rozpocznie się maraton gry w kręgle, mający trwać 27. godzin - start o 14., na scenie zobaczymy następujące zespoły: Echa, Transgresja, Żyjoki, Sami, Jelonek oraz Bas Tajpana.

W niedzielę będzie okazja, aby wyrazić poparcie dla idei WOŚP w ramach ogólnopolskiego konkursu “Ściskawa”, który polega na zgromadzeniu jak największej liczby osób w sercu wpisanym w kwadrat o wymiarach 100 m2. Galeria proponuje uczestnictwo w warsztatach muzycznych z Dominikiem Muszyńskim (bębny) i Tomaszem Andrzejewskim (gitary i ukulele).

27. finał WOŚP: Ruda Śląska [ATRAKCJE, KONCERTY WOŚP RUDA ŚLĄSKA]

Tegoroczny finał rozpocznie się już w sobotę 12. stycznia. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 będzie miał miejsce Koncert Młodych Talentów. Bilet wstępu kosztować będzie 8 zł, a całość zysków zostanie przekazana do WOŚP.

Drugi sztab Orkiestry zlokalizowany jest w Miejskim Centrum Kultury, a koordynuje go ZSO nr 4 im. Hoovera w Orzegowie. Wystąpią tam powiązane z MCK zespoły - Cover Nostra i Piff Parre. Planowane są też licytacje i Światełko do Nieba.

27. finał WOŚP: Chorzów [ATRAKCJE WOŚP CHORZÓW]

Chorzowski finał WOŚP rozpocznie się o godz. 18, w sobotę od meczu hokeja na lodzie między drużyną Prezydenta i drużyną Kojotki Janów. Na scenie wystąpi Mirek Szołtyska, przewidziane są też konkursy z nagrodami. Niedzielne wydarzenia w Chorzowie zaczną się o 12 maratonem fitness i zumby w siedzibie stowarzyszenia na Rzecz Rodziny z Chorzowa przy ul. Pudlerskiej. Bilet wstępu kosztuje 20 zł.

27. finał WOŚP: Sosnowiec [SOSNOWIEC WOŚP 13 STYCZNIA 2019]

Sosnowiecki finał rozpocznie się w niedzielę, o 15.30 przy Górce Środulskiej. Gwiazdami wieczoru będą Afromental i Pokahontaz. Sosnowiec jest po raz kolejny partnerem WOŚP - telewizje TVN, TTV i TVN24 będą transmitowały imprezę. Wśród wielu atrakcji w Sosnowcu odbędzie się Ściskawa, czyli próba zmieszczenia największej ilości osób w obrębie kwadratu o polu 100m2 wpisanego w serce.

Na scenie zobaczymy też Transgresję, Mietall Waluś i Bananaboat. Będzie pokaz iluminacji z użyciem petard bezhukowych. Publika będzie mogła obejrzeć pokazy licznych organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP oraz służb ratowniczych, a także pokazy off-road, samochodów sportowych, zabytkowych i wojskowych. Planowane są też licytacje.

W Sosnowcu odbędzie się też Pierwsza Wielkoorkiestrowa Miejska Gra czyli podchody. Zadaniem uczestników będzie odszukanie specjalnych wolontariuszy WOŚP i dorzucenie się do ich puszek. Zespoły będą mogły uzyskać punkty za dotarcie do miejsca. Oto stacje: nowy basen przy BMC, dinozaur Zuzia przy Wydziale Nauk o Ziemi UŚ, ścianka wspinaczkowa Poziom450, Mediateka, Tor taktyczny Stowarzyszenia Pancernik przy hali MOSiR ul. Braci Mieroszewskich, Teatr Zagłębia, Escape room w IX LO i lodowisko przed Urzędem Miejskim.

W hali sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich finał rozpocznie się od 10. Będzie sporo atrakcji: masaże, pomiary ciśnienia, konsultacje dietetyczne, konsultacje z kosmetyczką, stoisko Szpitala Miejskiego, warsztaty artystyczne, warsztaty kulinarne dla dzieci, występy magików i iluzjonistów i wiele, wiele innych. O 17. wystąpi gwiazda wieczoru - K2. Do aktywności należeć będą też konkursy: Puzzla - zadaniem jest ułożenie puzzli o wymiarze 10x10 metrów na czas oraz Puszka, której wykonanie polega na ułożeniu jak największej liczby puszek w ciągu pięciu minut.


27. finał WOŚP: Zabrze [WOŚP ZABRZE ATRAKCJE]

Zabrzański finał WOŚP trwał będzie przez dwa dni (12-13 stycznia). W godzinach 12-22 na Placu Teatralnym będzie trwał Zlot Food Trucków, którego motto brzmi “Food Truck dla WOŚP”. W sobotę o 21. koncert da Gutek, a w niedzielę o 20.30 Pokahontaz przedstawią utwory z najnowszej płyty Reset.

W sobotę odbędzie się III Zabrzański Bieg Orkiestrowy - “Bieg dla WOŚP”. Uczestnicy będą rywalizowali w biegu oraz nordic walking. Organizatorzy nie przewidzieli limitu wieku dla uczestników. Celem biegu jest promocja akcji “Policz się z cukrzycą” oraz Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężąrnych z Cukrzycą.

13. stycznia o 18. rozpocznie się impreza w Oficynie, na której wystąpią Ania Cichowska i Bartek Weremko. Odbędą się też licytacje.

27. finał WOŚP Gliwice [KONCERTY WOŚP GLIWICE]

Start w niedzielę, 13 stycznia o  12.00, ale gliwiccy wolontariusze będą zbierali datki na leczenie najmłodszych już od rana. Na Rynku między godz. 12.00 a 16.30 zaplanowano Festyn Rodzinny. Będą pokazy sportowe i taneczne, zabawy, konkursy oraz warsztaty harcerskie. O godz. 16.30 rozpoczną się licytacje gadżetów, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP. Na scenie wystąpią dwa gliwickie zespoły: Eder i Zombie Strippers from Hell.

O godz. 19.00 wystąpi Miuosh, który rozgrzeje gliwicką publiczność przez Światełkiem do Nieba, czyli pokazem efektów laserowych, który rozpocznie się o godz. 20.00. Później scena będzie należeć do zespołu Tulia, zwycięzcy LV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.