Czytasz: 26 finał WOŚP na gliwickim rynku [ZOBACZ PROGRAM]

26 finał WOŚP na gliwickim rynku [ZOBACZ PROGRAM]

Czyli letnia zadyma w środku zimy.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Jak co roku jednym z centralnych punktów zabawy i zbiórki będzie również gliwicki rynek, na którym swoje namioty rozstawią organizacje pozarządowe, Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej, sportowcy. Będą pokazy pierwszej pomocy, sprawnościowe, taneczne. Nie zabraknie dobrego jedzenia, waty cukrowej, gofrów i balonów.

Na scenie Jamal i Lombard

Po raz pierwszy do Gliwic zawitają Wikingowie, którzy szykują okazy walk i uzbrojenia. Na rynku stanie duża scena, na której pojawi się: Jamal, Lombard, oraz dwa gliwickie zespoły: Canis Latrans i Fly Gut.

W całych Gliwicach pojawi się kilkuset wolontariuszy z puszkami WOŚP-u. Będzie można ich spotkać w całym mieście oraz centrach handlowych Arena i Forum na Giełdzie Samochodowej czy Politechnice Śląskiej.

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą licytacje.
W zeszłym roku wszystkie sztaby w mieście zebrały w sumie 273095,51 zł.

Impreza rozpocznie się 14 stycznia o godz. 12:30 a zakończy ok godz. 22.

Imprezy towarzyszące:

6.01.
Turniej Futsalu na rzecz WOŚP. Hala ul Sikorskiego 130, 44-100 Gliwice.
Zagra dziewięć drużyn piłki nożnej kobiecej z woj. Opolskiego, Małopolskiego oraz Śląskiego. Turniej rozpocznie się o godzinie 8:00 i zakończy około 15:00 wręczeniem nagród. Wpisowe zostanie przekazane na cele Fundacji WOŚP. Transmisję przeprowadzi telewizja internetowa, a sam turniej został objęty Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Marka Pszonaka oraz Prezesa Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Brysia. Najlepsze drużyny otrzymają medale, Puchary oraz gadżety WOŚP. Turniej wspiera MZUK, Samorząd Miasta Gliwice, Podokręg Zabrze, Andrzej Sługocki, GTS PNP Piątka, Stowarzyszenie CAŁA NAPRZÓD oraz lokalne media.

13.01.
6 Gliwicki Motor Sprint. Gliwicka Giełda Samochodowa.
Zapraszamy wszystkich chętnych kierowców o godz. 9:00 do wzięcia udziału w Sprincie. Wystarczy samochód i kask trochę umiejętności i medal gwarantowany. Trasa około 1,5 km przejeżdżana 3 razy.

14.01.
Wrak Race Silesia WOSP Edition. Gliwicka Giełda Samochodowa.
Odbędzie się na specjalnie przygotowanym terenie przy giełdzie samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112. WRAK-RACE Silesia to mordercze wyścigi samochodów które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1000zł. Każdy z zawodników ma do pokonania 20 minut na naszym torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał.


Dodatkowe atrakcje:


– licytacja pojazdu wraz z wpisowym – cały dochód z licytacji przekazany zostanie wolontariuszom WOŚP Sztab Gliwice (pojazd dostarczony przez naszego partnera KAMA Mysłowice).
– pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP OSTROPA GLIWICE
– pokaz udzielania 1 pomocy DOPR TYCHY

14.01.
Impreza dla rodziców i dzieci. Teren Politechniki Śląskiej.
Start godz. 10:00 wspólna zabawa i poznawanie poszczególnych wydziałów Politechniki Śląskiej.

Czytaj więcej