Czytasz: 22 kiboli zatrzymanych
Aresztowania po meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec.

Policja musiała interweniować podczas meczu na stadionie w Zabrzu. Zatrzymani to pseudokibice drużyny gości, czyli Zagłębia Sosnowiec. Trwa identyfikacja kolejnych osób biorących udział w zajściu.

Wczoraj, w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec, pseudokibice sosnowieckiej drużyny wszczęli burdy stadionowe. 

Na meczu było prawie 15 tysięcy sympatyków piłki nożnej. Po atakach kiboli organizator poprosił o wsparcie policję. Chuligani obrzucali mundurowych kostką brukową, butelkami i innymi przedmiotami. Policja musiała użyć granatów hukowych, gazu i broni gładkolufowej. Nikt w wyniku użycia przez policję środków nie odniósł obrażeń.

22 zatrzymanych pseudokibiców – sympatyków drużyny gości osadzono w policyjnych aresztach. Za agresję na stadionie i atak na policjantów grozi im kara do 3 lat więzienia i zakazy stadionowe.

W zabezpieczeniu, którego koszt oszacowano na ponad 94 tysiące złotych udział wzięło 500 policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo nie tylko na stadionie, ale przede wszystkim w mieście i w czasie przejazdu kibiców na mecz.

Ponadto policjanci zatrzymali 20-letniego pseudokibica z Rudy Śląskiej, który posiadał przy sobie materiały pirotechniczne i metalową pałkę teleskopową. Policjanci wypisali też 30 mandatów.  Najwięcej osób zostało ukaranych za przekleństwa w miejscu publicznych słów nieprzyzwoitych, a także picie  alkoholu w miejscu objętym zakazem.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej z Zabrza analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalic i zatrzymać kolejne osoby biorące udział we wczorajszych zajściach.

 

Źródło:Śląska Policja

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
31 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?