Czytasz: 22 kiboli zatrzymanych
Aresztowania po meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec.

Policja musiała interweniować podczas meczu na stadionie w Zabrzu. Zatrzymani to pseudokibice drużyny gości, czyli Zagłębia Sosnowiec. Trwa identyfikacja kolejnych osób biorących udział w zajściu.

Wczoraj, w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec, pseudokibice sosnowieckiej drużyny wszczęli burdy stadionowe. 

Na meczu było prawie 15 tysięcy sympatyków piłki nożnej. Po atakach kiboli organizator poprosił o wsparcie policję. Chuligani obrzucali mundurowych kostką brukową, butelkami i innymi przedmiotami. Policja musiała użyć granatów hukowych, gazu i broni gładkolufowej. Nikt w wyniku użycia przez policję środków nie odniósł obrażeń.

22 zatrzymanych pseudokibiców – sympatyków drużyny gości osadzono w policyjnych aresztach. Za agresję na stadionie i atak na policjantów grozi im kara do 3 lat więzienia i zakazy stadionowe.

W zabezpieczeniu, którego koszt oszacowano na ponad 94 tysiące złotych udział wzięło 500 policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo nie tylko na stadionie, ale przede wszystkim w mieście i w czasie przejazdu kibiców na mecz.

Ponadto policjanci zatrzymali 20-letniego pseudokibica z Rudy Śląskiej, który posiadał przy sobie materiały pirotechniczne i metalową pałkę teleskopową. Policjanci wypisali też 30 mandatów.  Najwięcej osób zostało ukaranych za przekleństwa w miejscu publicznych słów nieprzyzwoitych, a także picie  alkoholu w miejscu objętym zakazem.

Funkcjonariusze z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej z Zabrza analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalic i zatrzymać kolejne osoby biorące udział we wczorajszych zajściach.

 

Źródło:Śląska Policja

Czytaj więcej