Czytasz: 21-latek z Czech doprowadził do czołowego zderzenia. 4 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

21-latek z Czech doprowadził do czołowego zderzenia. 4 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

21-latek wpadł w poślizg i doprowadził do czołowego zderzenia z innym autem.

 Wstępne informacje policji wskazują na to, że do tego poważnie wyglądającego wypadku doszło na skutek brawury. 21-latek z Czech jechał swoim BMW z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka BMW 320D, którym podróżował mieszkaniec Jastrzębia i 12-letni chłopiec.

Wraz z obywatelem Czech, który doprowadził do tego zdarzenia podróżowały jeszcze 3 osoby. 20-latka i 25-latek trafili do szpitala w Jastrzębiu. Ponadto do szpitala w Rybniku trafił 38-letni jastrzębianin i jego 12-letni syn. Na szczęście obrażenia jakich doznali okazały się niegroźne i po zaopatrzeniu cała czwórka został zwolniona do domu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godziną 20:00 na ulicy Powstańców Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju.

Nadmierna prędkość, obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu to najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy dostosywać sposób naszego jazdy do panujących warunków.