Czytasz: 200 pseudokibiców z siekierkami. Przy A4

200 pseudokibiców z siekierkami. Przy A4

Do tzw. ustawki miało dojść w rejonie Zabrza, w lesie, w pobliżu autostrady A4. Policja znalazła tu m.in. siekiery, maczety i pałki. - Gdybyśmy nie zapobiegli bitwie, skutki mogły być opłakane – mówią mundurowi.

Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. Katowiccy Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców spodziewali się zatem, że może być nie spokojny. I mieli rację. Tuż przy zabrzańskim odcinku A4, miało dojść do tzw. ustawki.

Chcieli ratować się ucieczką do lasu

- Kiedy te informacje się potwierdziły, na miejsce natychmiast wysłano mundurowych z katowickiego oddziału prewencji policji – mówi oficer dyżurny katowickiej policji.

Dodaje, że w lesie, w pobliżu zabrzańskiej autostrady A4 stróże prawa, zauważyli kilkadziesiąt samochodów i prawie 200 osób. Część z nich próbowała odjechać, albo uciec do lasu.

Ekwipunek iście bojowy

Policjanci zajęli się legitymowaniem młodych ludzi, którymi okazali się sympatycy kilku drużyn piłkarskich. - Znalezione w pobliżu porozrzucane noże, siekiery, race, pojemniki z gazem pieprzowym, pałki teleskopowe, replika pistoletu na kulki plastikowe, kominiarki, a w bagażnikach kilku samochodów sprzęt stosowany w sportach walki świadczyły, że miało tam dojść do konfrontacji siłowej pomiędzy zwaśnionymi ze sobą sympatykami kilku klubów piłkarskich – mówi katowicka policja.

Nie jedyna „ustawka”

Mundurowi wylegitymowali w sumie ponad 150 osób i skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, nakładając 29 mandatów za różne wykroczenia drogowo-porządkowe. Ale to nie jedyna udaremniona ustawka, do której dojść miało w miniona sobotę.

Policja zapobiegła też konfrontacji, do której miało dojść na autostradzie A1, w rejonie Czerwionki-Leszczyn. Grupa ok.100 osób próbowała zakłócić przejazd autokarów z kibolami. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, co skutecznie ostudziło zamiary chuliganów. Tylko dzięki stanowczej reakcji śląskich policjantów nie doszło do chuligańskich burd, a może nawet tragedii.

Czytaj więcej