Czytasz: 200 osób pobiegnie z... otwartym sercem

200 osób pobiegnie z... otwartym sercem

Miłośnicy aktywnego stylu życia wezmą udział w Charytatywnym Biegu Otwartych Serc.

W sobotę, 2 lutego przy Szkole Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza odbędą się biegowe zawody, podczas których można będzie wesprzeć finansowo podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Serca. Jeszcze dzisiaj swój udział w biegu można zgłosić internetowo. Opłata startowa jest o 10 zł niższa niż w dniu zawodów. Na liście startowej jest już prawie 200 osób!

- Dzięki tej imprezie chcemy promować zdrowy tryb życia wśród naszych podopiecznych, wyciągnąć ich z domów, udowodnić, że biegać może każdy, zarówno osoba pełnosprawna, jak niepełnosprawna. Cieszymy się, że w tym dniu razem z nami jest tylu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać. Podczas tej charytatywnej imprezy zbieramy fundusze potrzebne na realizowanie naszych celów statutowych, szczególnie na dodatkowe zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i rehabilitacyjne dla podopiecznych – zaznacza Justyna Słota, wiceprezes Stowarzyszenia „Otwarte Serca”. – Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogą liczyć na tak duże wsparcie i zainteresowanie, zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miast. To daje nam pewność, że nasza inicjatywa jest potrzebna – dodaje.

Bieg został podzielony na trzy dystanse. Składa się z: biegu głównego na 5 km, rywalizacji nordic walking na tym samym dystansie, biegu rodzinnego, który liczy 300 m oraz wyścigu na wózkach (100 m). Natomiast trasa biegu wyznaczona została na dwóch pętlach wokół Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej. Start biegu rodzinnego rozpocznie się o godz. 10.40 na parkingu górnym przy osiedlu, a zawodnicy pobiegną ulicą Sygietyńskiego do bramy szkoły przy ogrodzie sensorycznym. Z kolei wyścig na wózkach wystartuje o godzinie 10.30 przy bramie koło placu zabaw w stronę szkoły, a uczestnicy biegu głównego i nordic walking rozpoczną bieg o godz.11.00.

Opłata za udział w biegu głównym wynosi 40 zł, jeśli uczestnicy zapisali się przez Internet. Z kolei w dniu biegu opłata w biurze zawodów będzie wynosiła 50 zł. Opłata za udział w biegu rodzinnym jest taka sama w trakcie zapisów internetowych i w dniu biegu (25 zł). Za wyścig na wózkach opłata nie jest pobierana.

Podczas sobotniego wydarzenia nie zabraknie także wielu atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach. Na wszystkich będzie czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal. Będzie można także wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie, który skierowany jest do dzieci i dorosłych.

- Zapraszamy do udziału w biegu i do wspólnej zabawy! Co roku Charytatywny Bieg Otwartych Serc cieszy się coraz większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się do kalendarza sportowego Rudy Śląskiej – zaprasza Justyna Słota.