Silesion.PL

serwis informacyjny

2 marca MZUiM rozpocznie prace remontowe na ul. Jankego w Katowicach

W sobotę 2 marca 2024 r. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpocznie cząstkowy remont ul. Jankego. Przeprowadzenie prac poprawi stan nawierzchni, co przełoży się na komfort i bezpieczeństwo kierowców. Roboty mogą wpłynąć na płynność ruchu.

Planowane roboty mają objąć około 500-600 metrowy odcinek pomiędzy ul. B. Prusa a ul. Braci Wiechułów. W ramach prac zostanie wymieniona zniszczona nawierzchnia. Ponadto pracownicy przeprowadzą regulację urządzeń znajdujących się w jezdni. W efekcie końcowym stan nawierzchni będzie na dużo wyższym poziomie, co nie pozostanie niezauważone przez poruszających się samochodami w tym miejscu.

Roboty mają rozpocząć się 2 marca i będą prowadzone przy punktowym zawężeniu jezdni, co może wpłynąć na płynność ruchu (szczególnie na wysokości ul. Ziołowej i Braci Wiechułów). Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Cały czas trwają również pozimowe naprawy nawierzchni. Pracownicy MZUiMu od wielu dni uzupełniają dziury i wyrwy zarówno na głównych trasach o największym natężeniu ruchu, jak i w poszczególnych dzielnicach. Do tej pory prace prowadzone były na ponad 200 ulicach, m.in.: Armii Krajowej, Rolnej, Uniwersyteckiej, Markiefki, Wiosny Ludów, Robotniczej, Milowickiej czy Niezapominajek. Ponadto codziennie jedna brygada patroluje główne trasy w Katowicach, jak DK86, DTŚ, Chorzowska, Bagienna, Kościuszki, Al. Roździeńskiego, Bocheńskiego, Bracka, Mikołowska, by na bieżąco kontrolować stan dróg.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024