Silesion.PL

serwis informacyjny

2 maja finał Fortuna Pucharu Polski: Legia Warszawa – Raków Częstochowa

Fortuna Puchar Polski boisko logo

Fortuna Puchar Polski boisko logo

Dzisiaj jest wielkie piłkarskie święto! W finale Fortuna Pucharu Polski zmierzą się Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile razy w historii finałów Pucharu Polski doszło do sytuacji, w której na boisku spotkały się lider i wicelider ekstraklasy? Jeśli nie, to mamy dla Was odpowiedź – zdarzyło się to jedynie sześć razy. Mecz pomiędzy Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa będzie siódmym takim przypadkiem. Warto też dodać, że tylko raz zdarzyło się, aby w takim zestawieniu nie znalazła się drużyna z Warszawy.

Legia Warszawa to najbardziej utytułowana drużyna w historii Pucharu Polski i nie ma co do tego wątpliwości. Stołeczny zespół aż 24 razy grał w finale i zdobył 19 trofeów. 2 maja 2023 roku „Wojskowi” będą mieli szansę na wygranie tych rozgrywek po raz 20. Aby ponownie stanąć na szczycie, Legia musiała czekać pięć lat.

Raków Częstochowa może zakończyć ten sezon jako najlepszy w swojej historii. Po dwóch wicemistrzostwach z rzędu i dwóch triumfach w Fortuna Pucharze Polski, podopieczni Marka Papszuna mówią wprost – chcą dubletu! I biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki zarówno w PKO BP Ekstraklasie, jak i Pucharze Tysiąca Drużyn, nie są to w żadnym razie puste słowa.

W sezonie 2022/23 Fortuna Pucharu Polski Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze sponsorem tytularnym turnieju – Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – przygotowali wyjątkową akcję skierowaną do kibiców oraz klubów biorących udział w rozgrywkach. Już od pierwszej rundy, w wybranych miastach i na stadionach drużyn pozostających w grze o prestiżowe trofeum, gościło Trofeum Fortuna Pucharu Polski, a wraz z nim konkursy i inne atrakcje. Po raz ostatni w sezonie trofeum to pojawi się w Warszawie, tuż przed spotkaniem finałowym.

Wygrywarka w Fortunie na finał Pucharu Polski. 50 PLN lub 25 PLN do zgranięcia

Bonus 400 PLN w Superbet za wygrany zakład na gola Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa

Finał Fortuna Pucharu Polski! 200 zł za wygraną Legii Warszawa albo Rakowa Częstochowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024