Czytasz: 2-latek wszedł do tuby na placu zabaw. Wyszedł poparzony

2-latek wszedł do tuby na placu zabaw. Wyszedł poparzony

Policja szuka świadków, którzy byli na placu zabaw w Bierach.

Poparzony 2-latek został przewieziony do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Tam lekarze stwierdzili u niego oparzenia I i II stopnia. Dziecko po zaopatrzeniu ran zostało oddane pod opiekę rodziców. Winna miała być żrąca substancja rozlana przez kogoś na zjeżdżalni placu zabaw.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny placu zabaw. Substancję niewiadomego pochodzenia zabezpieczono na 5 urządzeniach usytuowanych na placu zabaw: zjeżdżalni dużej i małej, karuzeli, łączniku poziomym - rurze umieszczonej na wysokości około 60 cm nad ziemią oraz siłowej ławeczce do ćwiczeń.

Już wstępne badania przeprowadzone przez strażaków wykazały, że jest to substancja pochodzenia kwasowego. Policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył ciecz do dalszych badań fizykochemicznych, które zostaną przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KGP.

Policjanci z Jasienicy apelują do osób, które w dniach 22 i 23 marca 2019 r. do godz. 13.00 korzystały z placu zabaw i siłowni na wolnym powietrzu w Bierach, o kontakt ze śledczymi. W szczególności prosimy o kontakt kobietę z dwójką małych dzieci, które bawiły się na placu zabaw w miniony piątek, 22 marca około godz. 12.00. Przesłuchanie wymienionej kobiety jest niezbędne w celu zweryfikowania posiadanych przez policjantów informacji i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Czytaj więcej