Czytasz: 17-letnia mistrzyni otworzyła katowicki Flyspot. Tanecznie!

17-letnia mistrzyni otworzyła katowicki Flyspot. Tanecznie!

Maja Kuczyńska we czwartek odwiedziła Katowice. Polska Mistrzyni w skydivingu była gwiazdą otwarcia katowickiego tunelu aerodynamicznego.

Choć oficjalne otwarcie pierwszego w naszym regionie tunelu aerodynamicznego nieco się przesunęło (początkowo miał działać od pierwszych dni maja), w Dniu Dziecka został oficjalnie uruchomiony. Jak w powietrzu czuje się ptak? Teraz każdy może się tego dowiedzieć!

W tunelu porządnie wieje

Katowicki tunel, drugi po warszawskim, ma aż 6 pięter, czyli 17 metrów wysokości. Komora lotów jest szeroka na 4,2 metra, a spora jej część – bo aż 11 metrów – ulokowano pod ziemią.

- Tunel ma zamkniętą cyrkulację powietrza i taką technologię, która powoduje, że jest w zasadzie pozbawiony turbulencji. To ważne, bo każdy niekontrolowany podmuch, to coś niepożądanego – mówił Bartosz Więcek, menadżer inwestora – firmy Flyspot.

Powietrze, które jest w stanie unieść nawet ponad stukilogramową osobę, potrafi wiać z prędkością sięgającą 335 km/h.

Flyspot Katowice - zobacz zdjęcia:

Powietrzne balety

Manewrowanie swoim ciałem przy takim podmuchu to prawdziwa umiejętność. Choć przyglądając się wyczynom Mai Kuczyńskiej, 17-letniej Mistrzyni Polski w skydivingu, trudno w to uwierzyć. - Wydaje się, że to takie proste. Maja wygląda jakby się urodziła w powietrzu – mówili widzowie jej czwartkowych popisów. Dziewczyna w powietrzu wykonywała takie akrobacje do muzyki, że większości zapierało dech w piersiach. Pierwszy raz do tunelu weszła mając 10 lat.

film: Maja Kuczyńska, facebook

Poczuj się jak ptak

Teraz niemal podniebnych emocji spróbować może każdy. Lot w specjalnym skafandrze i kasku, po odbytym wcześniej szkoleniu, trwa 3 minuty (dwa razy po 1,5 min), a ceny zaczynają się od ok 219 zł. Flyspot znajdziecie przy ul. Chorzowskiej 100. Jego budowa, łącznie z działką, kosztowała 28 mln zł. Rezerwować bilety można na www.flyspot.pl.

 

Czytaj więcej