Czytasz: 1500 podrobionych perfum miało trafić pod choinkę

1500 podrobionych perfum miało trafić pod choinkę

Ślący celnicy rozbili kontrabandę przerzucającą podróbki perfum z Bułgarii do Polski.

Śląska Straż Graniczna zabezpieczyła prawie 1500 flakonów podrabianych perfum. - Takie znalezisko odkryliśmy w magazynach na terenie Chorzowa i Katowic – mówi major Katarzyna Walczak, rzeczniczka prasowa Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Rudy Śląskiej, zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat, mieszkańców Śląska. - Przedstawiono im zarzuty zorganizowania przemytu kontrabandy z Bułgarii do Polski i wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi – zaznacza major Walczak. Dodaje, że zatrzymani byli już wcześniej znani celnikom.

W 2015 roku, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem bielskiej prokuratury, strażnicy zatrzymali członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w przemycie z Turcji do Polski wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi. Jeden z liderów rozpracowanej szajki, po opuszczeniu aresztu, nadal pozostawał pod czujnym okiem Straży Granicznej. - Efektem tego było przejęcie przez funkcjonariuszy pwych 1500 sztuk podrobionych markowych perfum, których wartość szacowana jest na ponad 500 tysięcy złotych – zaznacza Katarzyna Walczak.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Czytaj więcej