Czytasz: 15-latek trafił do szpitala, grał w “wieloryba”

15-latek trafił do szpitala, grał w “wieloryba”

Gra w “niebieskiego wieloryba” to nie fake: w Gliwicach odnotowano pierwszy przypadek samookaleczenia.

CZYTAJ TAKŻE: Kto jest podatny na niebieskiego wieloryba?

Policjanci z Gliwic zostali poinformowani przez kuratora jednego z nieletnich, że jego podopieczny dokonał samookaleczenia. Chłopak trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że 15-latek dał się wciągnąć w niebezpieczną grę sieciową - “niebieskiego wieloryba”. Policjanci z Łabęd wszczęli w tej sprawie dochodzenie.

CZYTAJ TAKŻE: Kto jest podatny na niebieskiego wieloryba?

fot. KMP w Gliwicach

nastolatek z Gliwic dokonał samookaleczenia - dlaczego?

15-latek z głębokimi ranami ciętymi obu przedramion został przetransportowany do szpitala. Jak wstępnie ustalono, chłopiec wdał się w niebezpieczną grę, w której tajemniczy „opiekun” wydaje coraz to poważniejsze w skutkach polecenia. Samookaleczenie to nie ostatni element „zabawy” – doświadczenia innych krajów wskazują, że na koniec „rozgrywki” dzieci mogą popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze policji z Gliwic zabezpieczyli tablet, którym posługiwał się nastolatek oraz złożyli wniosek o umieszczenie chłopca na obserwacji w jednym ze śląskich szpitali psychiatrycznych. Policjanci apelują do rodziców, aby ci sprawdzali, jakie strony w internecie przeglądają ich pociechy i z kim się kontaktują.

NIEBIESKI WIELORYB - na czym polega?

Na czym polega niebezpieczna zabawa "Niebieski wieloryb"? Na wypełnieniu 50 zadań w ciągu 50-ciu dni. Początkowe są proste. Np. słuchanie smutnej muzyki. Z dania na dzień wyzwania rosną. Gra nakazuje m.in.: „wstań o 4:20, idź na dach (im wyższy, tym lepiej)". Inne z zadań brzmi: „potnij swoje usta”. Całą grę "Niebieski wieloryb" monitorować ma tzw. opiekun. To jemu wysyłać należy np. zdjęcia skóry pociętej żyletką.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
40 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi