8 grudnia 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

14. kolejka PHL: Zwycięstwa JKH i GieKSy. Popisowa gra Unii

W Jastrzębiu-Zdroju gospodarze wygrali z KH Energa Toruń nie tracąc bramki, w Katowicach kolejny dobry mecz rozegrał Grzegorz Pasiut, który ma na swoim koncie już 15 asyst. W Sosnowcu goście z Oświęcimia zdobyli aż 9 bramek.

Zapowiadając spotkanie JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń wspominaliśmy, że goście mają znakomitych strzelców, bo aż trzech toruńskich hokeistów znajduje się w czołowej siódemce klasyfikacji kanadyjskiej. W piątkowy wieczór jednak obrońcy JKH oraz bramkarz Patrik Nechvatal nie pozwolili na wiele. Nechvatal w drugim meczu tym sezonie zachował czyste konto, wcześniej w starciu z Tauron Podhale Nowy Targ. Kibice jastrzębskiego klubu mają duże powody do radości, we wtorek drużyna zdobyła Superpuchar Polski, a w piątek pokonała wicelidera rozgrywek. 

W Katowicach fani bardzo szybko zobaczyli pierwszego gola, bo już w 45. sekundzie. Alexander Yakimenko trafił do siatki po podaniu Grzegorza Pasiuta. To 15. asysta Pasiuta w tym sezonie. GieKSa pewnie prowadzi w tabeli, mając najwięcej zwycięstw – 10 i najmniej porażek – 3 ze wszystkich ligowych drużyn. 

W Sosnowcu gospodarze początkowo walczyli z Re-Plast Unią jak równy z równym, ale w drugiej i trzeciej tercji Biało-niebiescy zdecydowanie dominowali. Ostatecznie goście wygrali aż 9:2. Najlepsze statystyki miał Andrej Themar – trzy gole i asysta. 

Dzień wcześniej, w czwartek w ramach 14. kolejki Ciarko STS Sanok pokonało Podhale Nowy Targ 7:2. Kolejny bardzo dobry mecz zaliczył Jakub Bukowski, reprezentant młodzieżówki. 21-letni gracz zaliczył hattricka i asystę, a miejscowi kibice skandowali jego nazwisko. 

W niedzielę znowu hokejowe emocje, bo rozegrana zostanie 15. kolejka PHL. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

14. kolejka Polskiej Hokej Ligi 2021/22

Czwartek, 21 października 

  • Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Tamminen 10, Henttonen 17, Mokshantsev 23, Hentttonen 26, Bukowski 47, 51, 60 – Worwa 18, Majoch 50

Piątek, 22 października 

  • JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Ł. Nalewajka 47, Kasperlik 51

  • GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Yakimenko 1, Krężołek 9, Pasiut 26, Prokurat 40 – Mishchenko 18, Kapica 50

  • Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 2:9 (2:3, 0:3, 0:3)

Kozłowski 6, Przygodzki 7 – Carlsson 3, Themar 13, Trandin 15, Kowalówka 29, Orekhin 33, Themar 40, Wanat 41, Krzemień 50, Themar 50

Lp.ZespółMPKTZPBZBS
1GKS Katowice13301034827
2KH Energa Toruń1325845237
3Re-Plast Unia Oświęcim1221754934
4JKH GKS Jastrzębie1121743827
5GKS Tychy1321653636
6Comarch Cracovia1219553227
7Ciarko STS Sanok1315584045
8Zagłębie Sosnowiec1313374359
9Tauron Podhale1231111763
  • M – Ilość rozegranych meczów
  • PKT – suma punktów
  • Z – ilośc meczów wygranych
  • P – ilosć przegranych meczów
  • BZ/BS – ilość bramek zdobytych i straconych w sezonie
Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.