Silesion.PL

serwis informacyjny

13 października rozpocznie się kolejny etap prac i organizacji ruchu na ul. Grundmanna w Katowicach

W piątek 13.10.2023 r. wykonawca połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza w Katowicach wdroży kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

W związku z nowym etapem prac i organizacji ruchu przywrócony zostanie ruch na wschodniej jezdni ul. Grundmanna w kierunku DTŚ. Możliwe też będzie skręcenie w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej. Jednocześnie na wysokości zajezdni PKM zostaną zawężone obie jezdnie poprzez wyłączenie z ruchu skrajnych prawych pasów.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023