Czytasz: 12-letni Damian z Bytomia walczy ze złośliwym guzem mózgu

12-letni Damian z Bytomia walczy ze złośliwym guzem mózgu

Bliscy 12-latka nie poddają się w walce o życie chłopca.

Damian ma 12 lat i przeszedł już naprawdę wiele. W listopadzie 2015 roku przeszedł operację częściowego usunięcia guza, rok później chemioterapię, a później radioterapię.

Mimo radykalnego leczenia, guz nie odpuszczał. W 2017 roku Damian przeszedł kolejną operację, która polegała na wycięciu drugiego ogniska nowotworu. To wciąż nie koniec walki. W marcu 2018 r. okazało się jednak, że guz odrósł i Damian musiał przejść kolejną – trzecią w swoim życiu operację.

Później przyszła pora na leczenie w Centrum Medycznym w Gdańsku, które niestety też nie przyniosło oczekiwanego skutku.

– Wyrwaliśmy chorobie cztery lata życia syna… Ale jeszcze nigdy dotąd jego stan nie był tak ciężki.W Polsce nie chcą już podejmować się kolejnych operacji. Nie dają nam szans. Odmówił nam przyjęcia również szpital w Wiedniu. Jedyna i ostatnia nadzieja to szpital w Bochum w Niemczech oraz protonoterapia w Essen. Musimy spróbować, bo nigdy bym sobie nie darowała, że odpuściłam. – pisze w internetowej zbiórce mama chłopca.

I to właśnie na leczenie w Essen, rodzina Damiana potrzebuje pieniędzy. Zebrano już ponad 166 tysięcy złotych, wciąż potrzeba jednak znacznie więcej - ponad 365 tysięcy złotych. Liczy się każda pomoc. Zbiórkę środków na leczenie 12-letniego Damiana znajdziecie TUTAJ.