Czytasz: 11 pasażerów w dwuosobowym busie

11 pasażerów w dwuosobowym busie

Chcieli jechać do Szwecji. Zostali zatrzymani w Knurowie

Bus z przyczepą został zatrzymany do kontroli w środę w Knurowie przy autostradzie A1. Wszystko przez brak uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A1. Inspektorów Transportu Drogowego powiadomili pracownicy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. To był jednak dopiero początek.

W trakcie kontroli okazało się, że pojazdem podróżuje o 9 osób więcej niż zezwalają na to dokumenty. Pasażerowie prawdopodobnie korzystali z części ładunkowej i dodatkowego rzędu siedzeń, który nie był fabrycznym elementem auta. Obcokrajowcy w takich warunkach chcieli dojechać do Szwecji. W trakcie kontroli nie stosowali się do wydawanych poleceń, usiłowali uciec wchodzili na autostradę i zachowywali się agresywnie. Na miejsce został wezwany patrol Policji oraz Straży Granicznej.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz wydano zakaz kontynuowania jazdy do czasu usunięcia usterki technicznej (pęknięta szyba czołowa w polu widzenia kierowcy). W związku z przewozem osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a także niewłaściwym stanem technicznym pojazdu, kierującego ukarano również  mandatami karnymi w łącznej kwocie wysokości 800 zł. Inspektorzy ostrzegli również kierującego, że ewentualne kontynuowanie jazdy z taką dużą liczbą pasażerów, jest nie tylko rażącym naruszeniem przepisów, ale przede wszystkim może stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia.