Silesion.PL

serwis informacyjny

1000 powodów, aby dołączyć do gry z Keywords Studios w Katowicach

Global Business Park to tu swoje nowe biuro otworzy Keywords Studios fot. UMK

Global Business Park to tu swoje nowe biuro otworzy Keywords Studios fot. UMK

Gdzie znajduje się największe biuro gamingowego giganta Keywords Studios w Europie? Oczywiście w Katowicach! Śląski oddział międzynarodowej firmy zatrudnił właśnie 1000. osobę, a to oznacza, że już co dziesiąty pracownik tej organizacji na świecie pracuje w naszym mieście!

Grupa Keywords Studios w przyszłym roku będzie obchodzić 25-lecie istnienia. Wszystko zaczęło się od biura w Dublinie, dziś firma może pochwalić się ponad 70 studiami zlokalizowanymi w 23 krajach na 5 kontynentach. Organizacja oferuje kompleksowe usługi dla największych graczy branży gamingowej, takich jak Microsoft, Nintendo, Electronic Arts, Ubisoft czy Bandai Namco. Katowickie biuro powstało 9 lipca 2018, a w jego ramach działają trzy silne linie serwisowe, które kryją się pod skrótowcami: FQA (Functionality Quality Assurance, czyli dział testów funkcjonalnych), PS (Player Support, czyli dział wsparcia gracza) oraz LQA (Localization Quality Assurance, czyli dział zapewnienia jakości lokalizacji). – Keywords Studios to niezwykle szybko rozwijająca się w naszym kraju organizacja. W ciągu 3,5 roku odnotowaliśmy wzrost zatrudnienia o 2500%, co jest niesamowitym wynikiem. Przyciągamy młodych ludzi z całego świata, którzy dołączają do nas, aby połączyć swoją pasję do gier z pracą – wskazuje Patrycja Szwed, Senior HR Manager.

– Kreatywne sektory gospodarki, takie jak e-sport i gaming, są od kilku lat wyraźnie obecne w gospodarczym krajobrazie Katowic nie tylko w kontekście corocznych turniejów Intel Extreme Masters. Ich wzrost potwierdza realizację strategicznej wizji rozwoju Katowic do 2030 roku, gdzie wśród priorytetów określanych jako „Koncepcja 4i” na pierwsze miejsce wysuwa się innowacja. Z pewnością to ona jest symbolem rozwoju Keywords Studios i dzięki niej katowickie centrum osiągnęło tak ważną pozycję w Europie. Gratuluję firmie szybkiego wzrostu i życzę całemu zespołowi sprawnej realizacji kolejnych wyznaczonych celów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od samego początku ze śląskim studiem związany jest Marek Niszkiewicz, Player Support Manager – Niesamowicie było obserwować rozwój od małego zespołu czterdziestu osób, który mieliśmy na samym początku, do tego silnego tysiąca dzisiaj. W tej fantastycznej podróży nie brakowało wyzwań, ale dzięki wszystkim utalentowanym ludziom, którzy dołączyli do nas na tę przejażdżkę, jesteśmy w tym miejscu. To właśnie ludzie są naszym największym atutem. Kontynuując tę niezwykłą wyprawę, zespoły działające w ramach naszego działu podwoją swoje wysiłki, aby zapewnić naszym klientom i ich graczom najlepsze w swojej klasie rozwiązania.

Największą ilość obcokrajowców można znaleźć w linii serwisowej Localization Quality Assurance. – Nasz dział powstał w czerwcu 2019 roku i liczył początkowo 20 osób. Obecnie, po 2,5 roku w branży, zespół rozrósł się do 150 osób, gdzie głównie native speakerzy obsługują 26 języków. Znajomość języka, kultury danego kraju, przywiązywanie dużej wagi do szczegółów, ale także pasja do gier jest kluczem w naszym zawodzie. Dzięki naszym utalentowanym pracownikom będziemy kontynuować ekspansję w 2022 roku i w kolejnych latach – zapowiada Michał Dyrda, LQA Manager.

Największą liczebnością pracowników może pochwalić się natomiast dział Functionality Quality Assurance. – Katowice są jedyną placówką w ramach grupy Keywords Studios, która obsługuje FQA na naszym kontynencie. W konsekwencji wzrost zatrudnienia był szybki, ponieważ klienci z Europy, przyzwyczajeni do niedogodności związanych z różnymi strefami czasowymi, szybko skłonili się ku bliższej geograficznie i przez to wygodniejszej usłudze. Teraz skupiamy się na wzmocnieniu kluczowych aspektów naszej działalności, takich jak wewnętrzne kształcenie i rozwój. Poza standardowym programem „Level Up”, który wspiera rozwój kariery, zespół w Katowicach opracował kilka szytych na miarę narzędzi edukacyjnych, dzięki którym nasi pracownicy mogą być jak najbardziej profesjonalni i stale się rozwijać, aby sprostać wysokim wymaganiom naszej branży – zaznacza Chris Bewick, FQA Regional Director dla obszaru Eurazji.

Pracownicy katowickiego Keywords Studios to nie tylko pasjonaci gier komputerowych, to również osoby zatrudnione w takich działach jak IT, HR, Administracja, Business Controlling, Finanse czy Komunikacja, bez których nie może się obyć żadna duża firma. – Szeroko rozumiany well-being naszych koleżanek i kolegów jest zawsze w centrum uwagi działów wsparcia. Starannie wybieramy dostawców benefitów, zapewniamy bieżącą obsługę zgłoszeń i każdego dnia wspieramy naszych pracowników w sprawnym poruszaniu się w środowisku biurowym – dodaje Patrycja Szwed, która na co dzień kieruje działem zasobów ludzkich. Keywordian – jak nazywani są pracownicy firmy – łączy nie tylko zamiłowanie do gamingu. Niektórzy po godzinach grają w piłkę nożną w Sportowej Lidze Firm z drużynami z innych śląskich organizacji. Inni chętnie angażują się w aktywność charytatywną, od lat biorąc udział w takich inicjatywach jak finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Poland Business Run, Szlachetna Paczka czy ostatnio – pomagając osobom dotkniętym przez sytuację na Ukrainie. Sama firma również nie pozostała obojętna na los uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Nie tylko przekazała pomoc rzeczową poszkodowanym, ale również stworzyła dogodne warunki do podjęcia pracy przez naszych sąsiadów nie tylko przygotowując ogłoszenia w języku ukraińskim, ale również oferując dodatek relokacyjny i dedykowane wsparcie psychologiczne.

Ukraińcy, Polacy i ludzie wszystkich narodowości, ras, płci, wyznań czy orientacji seksualnych są mile widziani w Keywords Studios. Firma rekrutuje obecnie na kilkadziesiąt stanowisk o różnym poziomie doświadczenia zawodowego. Wzrost organizacji jest tak dynamiczny, że… kończy jej się przestrzeń biurowa! Dlatego już na przełomie II i III kwartału bieżącego roku Keywords Studios wprowadzi się do ,Global Office Park nowoczesnego biurowca w centrum Katowic.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024