Czytasz: 10-latek wbiegł pod koła trolejbusu [WIDEO]

10-latek wbiegł pod koła trolejbusu [WIDEO]

Tyskie Linie Trolejbusowe pokazują nagranie wczorajszego wypadku. Ku przestrodze.

Policja ustala szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj w Tychach na ul. Edukacji. 10-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych wbiegł wprost pod nadjeżdżający trolejbus. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, także podczas przechodzenia przez jezdnię. Nagrania z kamer monitoringu zostały przekazane policji. Ze względu na ich drastyczny charakter, publikujemy krótki fragment filmu z czołowej kamery pojazdu, z wykadrowaną dolną częścią obrazu.  Tyskie Linie Trolejbusowe wydały także oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie spółki TLT w sprawie zdarzenia z dnia 7.02.2019

W czwartek, 7 lutego, trolejbus linii F realizujący kurs do Szpitala Wojewódzkiego, ruszył z przystanku Stadion o godzinie 16:20, kierując się w stronę Pływalni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Edisona, na chodniku przebywało dwóch chłopców. Jeden z nich szedł, a drugi biegł w kierunku tożsamym z kierunkiem jazdy trolejbusu. Chłopiec biegł po chodniku, bezpiecznie oddalony od krawędzi jezdni, nie obracał się i nie zmieniał kierunku swojego biegu. Nic nie wskazywało na to, że wydarzenia mogą nagle obrać drastyczny bieg.

Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu.

źródło: KMP w Tychach/ tychy112

Kierujący pojazdem niezwłocznie rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak ze względu na wtargnięcie małoletniego bezpośrednio przed trolejbus, nie było szans uniknięcia kolizji. Kierowca trolejbusu powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu, pasażerowie udzielili wstępnej pomocy poszkodowanemu. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a policja przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.