Czytasz: 1 tys. dokłada miasto. Taniej za nianię

1 tys. dokłada miasto. Taniej za nianię

Sosnowiec dołoży rodzicom, którzy chcą zatrudnić opiekunkędla dziecka.

Rekrutacja do programu "Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi" rozpoczęła się w Sosnowcu (Śląskie). Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej rodzice mogą po niższych kosztach zatrudnić nianię.

Projekt jest skierowany do rodziców wychowujących dzieci do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swej pociechy. Dzięki niemu rodzice mogą zyskać wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1500 zł przez 12 miesięcy.

Przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2 tys. zł brutto, koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą tylko 500 zł.

 

Projekt jest finansowany ze środków unijnych, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Miasto nie narzuca rodzicom wyboru niani. To oni będą odpowiedzialni za znalezienie opiekuna. Oczywiście jeśli ktoś ma wątpliwości na jakich zasadach projekt funkcjonuje, to zapraszam do kontaktu z Wydziałem Polityki Społecznej, wszystko wyjaśnimy – powiedziała w środę wiceprezydent Sosnowca Anna Jedynak.

Niania musi zostać zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Rekrutacja uczestników trwa do 30 września 2017 r.

Podobny program, również finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, działa w Częstochowie.

Czytaj więcej