Silesion.PL

serwis informacyjny

1 marca zamknięcie ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej

1 marca zamkniecie ul. Czarnolesnej w Rudzie Slaskiej

1 marca zamkniecie ul. Czarnolesnej w Rudzie Slaskiej

Od 1 marca ulica Czarnoleśna w Rudzie Śląskiej będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Objazdowej. Wyjątkiem będzie komunikacja autobusowa oraz dojazd do posesji. Utrudnienia spowodowane są kompleksową przebudową drogi w ramach usuwania szkód górniczych.

Na obu końcach remontowanego odcinka stoją już tablice informujące kierowców o nadchodzących zmianach. Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie od strony ul. 1 Maja. Natomiast objazd poprowadzony zostanie ulicami 1 Maja, Hallera i Objazdową. Co istotne, na czas remontu zostanie skrócony odcinek ul. Hallera, na którym obowiązuje ograniczenie dostępności, tak by samochody ciężarowe mogły również korzystać z objazdu. Usunięte zostaną także szykany drogowe na ul. Objazdowej.

Przypomnijmy, że w ramach usuwania szkód górniczych na remontowanym odcinku ul. Czarnoleśnej powstanie nowa konstrukcja jezdni, chodnik z kostki betonowej oraz asfaltowa ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną też dwie zatoki autobusowe oraz kanalizacja deszczowa, zdeformowana w wyniku eksploatacji górniczej. Inwestorem jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Koszt prac to ponad 8,8 mln zł, a ich zakończenie planowane jest na październik.

UM Ruda Śląska

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024