Czytasz: ''Fantastyczna Czwórka'' najlepsza na lodzie

''Fantastyczna Czwórka'' najlepsza na lodzie

FREESTYLE SKATE DAY 2017. Czwarta edycja widowiskowych i emocjonujących zawodów na lodzie za nami.

W rudzie Śląskiej, na lodowisku przy Burloch Arenie, w dzielnicy Orzegów, w sobotę odbyły się półfinały ogólnopolskich zawodów Freestyle Skate Day 2017.

fot. Anna Mika

Na starcie pierwszej eliminacji stanęło 11 drużyn, w tym po raz pierwszy w historii zawodów, obdarzona największą sympatią kibiców, kobieca drużyna Kojotki Naprzód Janów. Oprócz zespołów znanych z lat poprzednich takich jak Blade Club Opole, SportRebel, czy Gangu Dzikich Wieprzy w zawodach pojawili się debiutanci jak chociażby młodzież z bytomskiego SMS-u.

fot. Anna Mika

Wielki respekt wzbudziła w śród uczestników „Fantastyczna Czwórka” w składzie Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Artur Wieczorek i Sebastian Kłaczyński, czyli hokeiści Tempish Polonii Bytom.

I właśnie ta ekipa zwyciężyła eliminacje w Rudzie Śląskiej, choć łatwo nie było.
Po pierwszym etapie „Błyskawicy” na twarzach „Fantastycznych” pojawiło się wielkie zdziwienie, gdy sędzia ogłosił, że zajmują dopiero 4 miejsce.

Do zawodów finałowych w Łodzi, zakwalifikowały się również drużyny z miejsc 2. Gang Dzikich Wieprzy (UKH Unia Oświęcim), 3. SMS Bytom i 4. SportRebel (Sigma Katowice).
Jednak różnica punktowa między poszczególnymi ekipami już zapowiada emocje do ostatniej syreny finałów w Łodzi 8 kwietnia.

FREESTYLE SKATE DAY 2017. PIERWSZA TURA ELIMINACJI

Impreza w Rudzie Śląskiej jest pierwszą turą eliminacji do mistrzostw Polski. Druga odbędzie się 4 marca w Mińsku Mazowieckim. 8 zwycięskich drużyn, po 4 z każdej tury eliminacji  przejdzie do finału, który będzie miał miejsce w  Łodzi 8 kwietnia br.

Freestyle Skate Day 2017 to wyścigi na łyżwach z przeszkodami. Rozgrywane są w 4 konkurencjach: Błyskawica, 2 x Tor Przeszkód oraz Sztafeta. Startują 4 osobowe drużyny, które rywalizują wspólnie w czasie trwania zawodów.

 FREESTYLE SKATE DAY 2017 INSPIROWANE ICE CROSs I CRASH ICE

Rudzkie zawody są inspirowane ICE CROSEM. Polskim prekursorem tej dyscypliny jest Blade Club Opole. Najbardziej spektakularnymi zawodami są zawody CRASH ICE, czyli zjazdy w lodowej rynnie.

Czytaj więcej